Održane još dvije javne rasprave na Odluku o usvajanju Strategije razvoja općine Tešanj 2007-2015.godina

Dječija ambasada Tešanj, UGOR Jelah, SBiH , Udruženje penzionera, SUGAR udruženje, JOB, Udruženje distrofičara, Udruženje žena Naša porodica, Udruženje žena poljoprivrednica, CORMIT, Muhamed Jahić, predstavnici OSCE-a , Općinski načelnik i članovi KPOR-a.
Primjedbe, prijedlozi i sugestije koje su usmeno iznesene na javnoj raspravi ili su stigle u pisanoj formi ušle su u zapisnik i bit će uvrštene u Prijedlog Strategije razvoja općine Tešanj 2007-2015.godina.
Danas u 10 sati u sali Općinskog vijeća Tešanj bit će održana javna rasprava vezana za obrazovanje, zdravstvo, kulturu i sport, a sutra javna rasprava sa privrednicima.
Inače, Općinsko vijeće Tešanj na 30. sjednici održanoj 27. juna 2007. godine prihvatilo je Nacrt Odluke o usvajanju Strategije razvoja općine Tešanj za period 2007-2015. godina i uputilo je u javnu raspravu u trajanju od 90 dana.