Održana šesta sjednica Savjeta za lokalni ekonomski razvoj (SLER)

U subotu 18. februara 2017. godine održana je šesta sjednica Savjeta za lokalni ekonomski razvoj (SLER). Dnevni red šeste sjednice bio je:

1. Usvajanje zapisnika sa pete sjednice SLER-a

2. Plan rada SLER-a za 2017.

3. Informacija o ulaganjima u poslovnu infrastrukturu – osvrt na 2016. godinu i plan za 2017. godinu.

4. Program općinskih poticaja za 2017. godinu

5.Prijedlog novih inicijativa

Tokom sastanka, SLER je usvojio Plan rada za 2017. godinu uz dva prijedloga – da se tematska sjednica realizuje u prvom kvartalu ove godine, a da se Izvještaj o strategiji ostavi za zadnji kvartal.

Predsjednik SLER-a, Općinski načelnik, je prezentirao Informaciju o ulaganjima u poslovnu infrastrukturu – osvrt na 2016. godinu i plan za 2017. godinu o čemu su članovi SLER-a dali pozitivno mišljenje. Općinski načelnik je predložio da za svaku dodatnu i opširniju informaciju ostavlja mogućnost razmatranja na posebnim sastancima, i da je svaka konstruktivna sugestija dobrodošla. Također, predstavljen je i Program općinskih poticaja za 2017. godinu, te je sjednica SLER-a završena u 12,10 sati.