Održana javna rasprava na nacrt Prostornog plana općine Tešanj

plana, preispitati mogućnost formiranja novih poslovnih zona ili proširenje starih, definirati odnos prema postojećim objektima koji su ostali van granica planom utvrđenih urbanih područja, odnos prema bespravno izgrađenim objektima, uvjete za izgradnju objekata (kuće za odmor, poljoprivredni, gospodarskih i pomoćnih objekata), uticaj autoputa Vc, regulaciju sistema unutarnjeg saobraćaja, definirati uvjete priključivanja na kategorisane saobraćajnice, preispitati vodozaštitne zone, definirati odnos prema nerješenim pojedinačnim zahtjevima građanima.
Nosilac izrade Plana je Urbanistički zavod Banja Luka iz Banja Luke, u saradnji sa predstavnicima Općine Tešanj, koji su nosioci aktivnosti na pripremi ovog najznačajnijeg razvojnog Plana općine. Vrijednost ugovorenih radova je 42 hiljade maraka.
Inače, nacrt izmjena i dopuna Prostornog plana općine Tešanj usvojen je na 42. sjednici Općinskog vijeća Tešanj i upućen u javnu raspravu.