Održana II sjednica SLER-a

Danas je održana II sjednica Savjeta za lokalni ekonomski razvoj općine Tešanj – SLER. Nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice, predsjednik SLER-a Suad Huskić, članovima SLER-a je predstavio Informaciju o izrađenom dokumentu Politika i procedure vođenja javno-privatnog dijaloga. Radi se o dokumentu koji su zajednički izradili Općina Tešanj i Agencija za razvoj TRA, a koji jasno opisuje proceduru rada javnih institucija sa poslovnim sektorom. Također, tokom sjednice predstavljena je i inicijativa BEAR, kao i rezultati Analize metaloprerađivačkog i prehrambenog sektora.

Današnji sastanak je iskorišten da javni i privatni sektor razgovaraju o važnim temama za općinu Tešanj, a usvojeno je i nekoliko novih inicijativa koje će poboljšati razvoj naše općine, kazao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Na kraju sjednice usaglašene su aktivnosti za naredni period.

Zapisnik možete pogledati ovdje