Održana II Konferencija kvaliteta u BiH

prezentirali svoja dostignuća i rezultate.
Konferencija je podjeljena u sekcije: Javna uprava, Privredni subjekti i Zdravstvo koje su u zavisnosti od oblasti održane u Općini Tešanj, Općoj bolnici i Pobjedi. Prezentacija radova iz oblasti Javna uprava održana je u sali Općinskog vijeća Tešanj. Radove i iskustva iz oblasti kvaliteta u Upravi prezentirale su općine Tešanj i Srebrenik koje od 2004. godine posjeduju ISO certifikat. Po završetku prezentacija gosti su imali priliku diskutovati i razmjeniti iskustva sa kolegama iz drugih općina.
Inače, cilj Konferencije je: upoznavanje sa svjetskim i evropskim trendovima na polju upravljanja kvalitetom, te poslovne i organizacijske izvrsnosti, razmjena ideja, mišljenja i iskustava o stvaranju modela BiH izvrsnosti, prezentacija iskustava BiH organizacija u razvoju, primjeni i unapređenju sistema upravljanja kvalitetom, pokretanje inicijative za formiranje sekcije kvaliteta u zdravstvu u okviru AQBiH.
Na Konferenciji su prisustvovali mnogobrojni domaći i gosti iz Slovenije, Srbije i Hrvatske.