Održan 8. Sajam srednjih škola i fakulteta

U Sportsko-rekreacionom centru Tešanj je održan 8. Sajam srednjih škola i fakulteta 2023. Tešanj, koji je organizovala Općina Tešanj, uz podršku TRA d.o.o. Agencije za razvoj općine Tešanj.

Sajmu je prisustvovalo 37 izlagača. Sajam je bila odlična prilika da se svi učenici završnih razreda osnovnih i srednjih škola i njihovi roditelji, ali i ostali mladi i svi zainteresirani građani općine Tešanj detaljnije upoznaju sa pojedinostima srednjih škola na području općine, kao i pojedinostima studija na raznim fakultetima i visokim školama širom Bosne i Hercegovine.

Brojne učenike završnih razreda osnovnih i srednjih škola iz cijele regije najviše je zanimalo koliko traju studije, da li su ispiti teški, gdje mogu da rade kada završe fakultet ili visoku školu, koliko iznosi cijena studija, kao i koliko studenata se upisuje naredne godine.