Održana 35. sjednica Općinskog vijeća Tešanj

Danas je u Sali Općinskog vijeća sa početkom u 13,00 sati, kako je i planirano održana 35. sjednica Općinskog vijeća Tešanj sa predloženim dnevnim redom:

1.Prijedlog Zaključka vezanog za inicijativu Grupe građana MZ Ljetinić po pitanju Odluke o razrješenju organa MZ i imenovanju povjerenika;

2.Prijedlog Budžeta Općine Tešanj za 2012. godinu;

3.Prijedlog Odluke o izvršavanju Budžeta Općine Tešanj za 2012. godinu;

4.Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o građevinskom zemljištu;

5.Prijedlog Odluke o prenosu prava korištenja na nekretninama na Općinu Tešanj (zgrada Obdaništa);

6.Prijedlog Odluke o utvrđivanje općeg interesa za izgradnju bunara na katastarskoj parceli broj: 929 k.o. Miljanovci Gornji;

7.Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o davanju nekretnina na korištenje po zahtjevu “Madi” d.o.o. Tešanj;

8.Prijedlog Rješenja o utvrđivanju prava vlasništva na prostoru benzinske pumpe “Ćeman Energoprom” na Tešanjci;

9.Informacija o rješavanju statusa izbjeglih i raseljenih lica na području općine Tešanj.

Na samom početku, dnevni red je na prijedlog Općinskog načelnika dopunjen 10. tačkom Odluka o stavljanju van snage Odluke o davanju saglasnosti na dodjelu koncesije na lokalitetu Krtović u MZ Kalošević.

Najviše rasprave je bilo oko druge tačke dnevnog reda Prijedlog Budžeta za 2012. godinu, koja je usvojena nakon prihvatanja amandmana Kluba vijećnika SDP-a i Komisije za pitanja mladih, i usvojenog zaključka: Da se na osnovu rasprave i pristiglih amandmana na budžet, zapisnik dostaviti zastupnicima sa područja općine Tešanj da pokušaju osigurati sredstva sa viših nivoa vlasti.

Osma tačka dnevnog reda Prijedlog Rješenja o utvrđivanju prava vlasništva na prostoru benzinske pumpe “Ćeman Energoprom” na Tešanjci odložena je za sljedeću sjednicu Općinskog vijeća uz usvojene zaključke:

1.Da Općinsko vijeće odloži izjašnjavanje do 31.1.2012. godine;

2. Da se Vemalu omogući da dokumentovano obrazloži nezadovoljstvo;

3. Da Općinski načelnik putem nadležne službe omogući obnovu postupka.

Ostale tačke dnevnog reda Vijeće je usvojilo i završilo sa radom u 17,00 sati.