Održana 3. sjednica Općinskog vijeća Tešanj

6.Prijedlog Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o izmjeni naziva ulica i trgova u Tešnju,Jelahu i Tešanjci,

7.Prijedlog Odluke o usvajanju Komunikacijske strategije Općine Tešanj 2012-2015,

8.Prijedlog Odluke o nespojivosti funkcija,

9.Nacrt – Odluka o provođenju izmjena Regulacionog plana “Centar” Jelah – Općina Tešanj,

10.Prijedlog Odluke o poništavanju Odluke broj: 01-31-1-3428-2/12 od 04.09.2012.godine,

11.Prijedlog Odluke o prenosu prava korištenja na nekretninama u korist MZ Mrkotić,

12.Informacija o provedbi Urbanističkog rješenja “Tešanj-Centar”,

13.Prijedlog Rješenja u skladu sa članom 61. Zakona o građevinskom zemljištu – utvrđivanje prava vlasništva u korist graditelja MZ Raduša i “Vemal” dd Tešanj,

Na današnjoj sjednici, vijećnici koji su bili sprječeni prisustvovati Konstituirajućoj sjednici, Ekrem Ajanović (SBiH) i Mirza Unkić (SDP) su položili svečanu zakletvu. Također, nakon što je CIK potvrdio mandate, danas su i vijećnici Boban Kršić (SDP) i Muhamed Halilović (BPS) položili svečane zakletve.

Na početku sjednice, dvije tačke dnevnog reda Prijedlog Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o izmjeni naziva ulica i trgova u Tešnju, Jelahu i Tešanjci i Prijedlog Odluke o nespojivosti funkcija, su izmjenjene u formu Nacrta Odluke.

Najviše rasprave je bilo oko Prijedloga Budžeta za 2013. godinu. Na ovu tačku dnevnog reda pristiglo je ukupno 22 amandmana, koje Vijeće nije prihvatilo, te nakon dodatnih objašnjenja, Budžet za 2013. godinu u predloženom obliku je usvojen.

Rasprave je bilo i oko Prijedloga Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o naknadama vijećnicima i članovima komisija koje imenuje Općinsko vijeće, koje je Vijeće usvojilo uz zaključak:1. Da se u narednom periodu na općinskoj web stranici objave primanja vijećnika u Općinskom vijeću Tešanj.

Također, raspravljalo se i oko Informacije o provedbi Urbanističkog rješenja “Tešanj-Centar” , koju je Vijeće usvojilo uz zaključak: 1. Da u narednih 90 dana u obuhvatu Urbanističkog plana Centar Tešanj Općinski načelnik dostavi Općinskom vijeću prijedlog lokacije za smještanje bisti Huse Hodžića i Muse Ćazima Ćatića.

Vijeće nije prihvatilo 8. tačku dnevnog reda – Odluku o nespojivosti funkcija. Ostale tačke dnevnog reda Vijeće je usvojilo i završilo sa radom u 18,00 sati.