Odluka o politici raspodjele budžetskih sredstava za kapitalne projekte

/>

Član 1.

Raspodjela budžetskih sredstava za kapitalne projekte vrši se na osnovu kriterija rangiranja projekata kapitalnih ulaganja na području općine Tešanj, koji su sastavni dio ove Odluke.

Član 2.

Kriteriji raspodjele budžetskih sredstava namijenjenih za kapitalne projekte temelje se na principima pravednosti, analizi dosadašnjih ulaganja, te detaljnom pregledu stanja u ovoj oblasti.

Član 3.

U cilju kvalitetnog korištenja kriterija rangiranja i formiranja liste prioriteta do 28.02.2004. godine dostaviti informaciju o dosadašnjim ulaganjima u infrastrukturu mjesnih sredina u općini Tešanj.

Član 4.

Na osnovu kriterija iz člana 1. ove Odluke, Općinski načelnik će objaviti javni poziv putem sredstava lokalnog informisanja, mjesnih sredina, kao i putem web site Općine Tešanj, kojim će pozvati sve zainteresovane sredine i institucije za prijavu projekata koje imaju potrebu realizirati.

Član 5.
Na osnovu prijavljenih projekata i kriterija iz člana 1. ove Odluke, Općinski načelnik će sačiniti listu prioritetnih projekata i dostaviti je Općinskom vijeću na verifikaciju.

Član 6.
Revizija liste projekata vrši se svake godine, prije usvajanja budžeta za narednu godinu, po proceduri iz člana 3. i 4. ove Odluke.

Član 7.

Ova Odluka stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u “Službenom glasniku Općine Tešanj”, a primjenjuje se od 01. januara 2004. godine.

PREDSJEDAVAJUĆI VIJEĆA

O b r a z l o ž e n j e
PRAVNI OSNOV

Pravni osnov za donošenje Odluke o politici raspodjele budžetskih sredstava za kapitalne projekte čini 13. Statuta Općine Tešanj (“Službeni glasnik općine Tešanj”, broj: 1/03)

RAZLOZI ZA DONOŠENJE

Na 33. sjednici Općinskog vijeća Tešanj, predložena inicijativa vijećnika Šišić Fuada, pretvorena je u nacrt, uz zaključak da se za slijedeću sjednicu vijeća pripremi prijedlog odluke. S obzirom na činjenicu da su politika raspodjele budžetskih sredstava za kapitalne projekte i kriteriji za vrednovanje prijavljenih projekata povezani i
da čine jednu cjelinu, predlažemo Općinskom vijeću usvajanje ove Odluke, a čiji sastavni dio su Kriteriji rangiranja projekata kapitalnih ulaganja na području općine Tešanj.

OBRAÐIVAČ: Sead KORAJLIĆ

PREDLAGAČ: