Odluka o dodatnoj finansijskoj podršci studentima

Na prijedlog Općinskog načelnika, Općinsko vijeće Tešanj usvojilo je Odluku o dodatnoj finansijskoj podršci studentima u akademskoj 2022/23. godini.

Predloženom Odlukom želi se dodatno pomoći studentima i njhovim roditeljima uzimajući u obzir ukupnu ekonomsku situaciju, inflaciju i povećanje troškova studiranja, kao i veći broj porodica sa područja općine Tešanj koje imaju studente, neke i po dva studenta iz iste porodice.

Visina dodatne podrške iznosi 100,00 KM (stotinu konvertibilnih maraka) po jednom studentu, a isplaćena je jednokratno na račune studenata.

Pravo na dodatnu podršku stekli su redovni studenti koji se nalaze na Konačnoj listi za dodjelu finansijske podrške studentima Općine Tešanj, redovni studenti koji se nalaze na konačnim listama stipendija Ministarstva za boračka pitanja i Ministarstva obrazovanja ZDK, a čije je postupke provodila Općina Tešanj.