Obuka o strateškom planiranju za članove Komisije za planiranje općinskog razvoja

općine Tešanj, sa posebnim osvrtom na zaključke nakon svakog poglavlja.
Naglašeno je da se pored analize postojećeg stanja i identifikacije strateških pravaca i ciljeva razvoja, najveći prioritet u izradi ovog Strateškog plana treba posvetiti analizi prikupljenih informacija ili SWOT analizi. To podrazumijeva sagledavanje najvažnijih aspekata – šta su to naše snage i slabosti, mogućnosti i prijetnje.
Na kraju je potrebno izraditi i Viziju razvoja, koja će pokazati u kojem se pravcu lokalna zajednica želi razvijati da bi se na stanovnike te zajednice djelovalo stimulativno.
Sastanku su prisustvovali svi članovi Komisije, Općinski načelnik i njegovi pomoćnici, a Obuku je vršila Mirjana Ðorđević, Savjetnica za lokalnu upravu OSCE-a, Regionalnog centra Banja Luka.