Obavještenje o nabavci broj 02-49-1-1957-2/09 od 25.05.2009. godine

I.3. ADRESA NA KOJOJ SE MOŽE DOBITI DOKUMENTACIJA
I.4. ADRESA NA KOJU SE DOSTAVLJAJU PONUDE
Kao pod I.1.
I.5. VRSTA UGOVORNOG ORGANA (član 3 ZJN)
I.5.a upravni organ
I.5.b na lokalnom nivou

Odjeljak II: PREDMET UGOVORA

II.1. VRSTA UGOVORA:
Usluge
II.2. DA LI NAMJERAVA ZAKLJUČITI OKVIRNI SPORAZUM?
Da
II.3. NAZIV POD KOJIM JE KONKRETAN UGOVOR EVIDENTIRAN KOD UGOVORNOG ORGANA
Uklanjanje građevinskih objekata po presudama i prinudnim i sporazumnim rješenjima
II. 4. OPIS PREDMETA UGOVOR:
Kao u tenderskoj dokumentaciji.
II. 5. UKUPNA KOLIČINA (BROJ JEDINICA) I/ILI OBIM UGOVORA
Kao u tenderskoj dokumentaciji.
II.6. MJESTO ISPORUKE ROBA ILI LOKACIJA IZVRŠENJA USLUGA ILI RADOVA
Na cijelom području općine Tešanj
II.7. PODJELA NA LOTOVE
II.9. TRAJANJE UGOVORA ILI ROK IZVRŠENJA
Ugovor započinje 2009. godine i završava 2011. godine

Odjeljak III: PRAVNE, EKONOMSKE I TEHNIČKE INFORMACIJE

III.5. USLOVI ZA UČEŠĆE – LIČNA SITUACIJA (član 23 ZJN)
Svi ponuđači treba da dostave:
a) izvode iz sudskog registra ili ekvivalentne dokumente koje su izdali nadležni organi (originalni dokumenti koji nisu stariji od tri mjeseca od krajnjeg datuma podnošenja ponuda ili kopije istih ovjerene od nadležnih organa):
– da nije pod stečajem ili pred likvidacijom, niti je ušao u određeni aranžman s povjeriocima, niti je obustavio ili ograničio poslovne aktivnosti, niti je u analognoj situaciji koja proističe iz sličnog postupka u skladu sa relevantnim zakonima i propisima u Bosni i Hercegovini ili u zemlji u kojoj je registriran;
– da nije predmet postupka za proglašenje stečaja, za izdavanje naloga za prisilnu likvidaciju ili postizanje sporazuma/aranžmana s povjeriocima, ili bilo kojeg drugog sličnog postupka u skladu s relevantnim zakonima i propisima u Bosni i Hercegovini ili u zemlji u kojoj je registriran;
– da nije osuđen u sudskom postupku za kršenje zakona u smislu njegovog poslovnog ponašanja u periodu od pet godina, koji je prethodio datumu podnošenja ponude;
– da nije proglašen krivim za ozbiljan profesionalni prekršaj od strane nadležnog suda u periodu od pet godina i da je taj prekršaj prethodio datumu podnošenja ponude;
b) uvjerenja koje nisu starija od tri mjeseca od krajnjeg datuma podnošenja ponuda a izdao ih je nadležni organ (originalni dokumenti ili kopije istih ovjerene od nadležnih organa):
– o plaćenim doprinosima za penziono i invalidsko osiguranje uposlenih;
– o plaćenim doprinosima za zdravstveno osiguranje uposlenih;
– da je ispunio obaveze u vezi s plaćanjem direktnih poreza u skladu s relevantnim zakonskim odredbama u Bosni i Hercegovini ili zemlji u kojoj je registriran;
– da je ispunio obaveze u vezi s plaćanjem indirektnih poreza u skladu s relevantnim zakonskim odredbama u Bosni i Hercegovini ili zemlji u kojoj je registriran.
III.6. USLOVI ZA UČEŠĆE – SPOSOBNOST ZA OBAVLJANJE PROFESIONALNE DJELATNOSTI (član 24 ZJN)
Svi ponuđači treba da dostave:
– registraciju za obavljanje djelatnosti kod nadležnog organa (kopija ovjerena kod nadležnog organa);
– odobrenje za obavljanje djelatnosti izdato od nadležnog organa (kopija ovjerena kod nadležnog organa).
III.8. USLOVI ZA UČEŠĆE – TEHNIČKA I/ILI PROFESIONALNA SPOSOBNOST
– spisak zaposlenih iz PIO (original ili ovjerena kopija);
– kvalifikacionu listu kadrova koje će angažovati za izvođenje predmetnih radova (u skladu sa priloženim obrascem u tenderskoj dokumentaciji), uz prilaganje dokaznica;
– izjavu o tehničkoj opremi koju izvođač ima na raspolaganju za izvođenje predmetnih radova (u skladu sa priloženim obrascem u tenderskoj dokumentaciji), uz prilaganje dokaznica;
– izjavu o svakoj namjeri i predmetu podugovaranja (ukoliko je takav odnos uspostavljen), uz prilaganje izjave o podugovaračima.

Odjeljak IV: POSTUPAK

IV.1. VRSTA POSTUPKA:
Otvoreni
IV. 2. KRITERIJI ZA DODJELU UGOVORA (član 34 ZJN):
(a) Samo najniža cijena
IV. 3. PRIMJENA PREFERENCIJALNOG TRETMANA DOMAĆEG (član 20 UPZ)
Ugovorni organ će na visinu cijene ponude primjenjivati preferencijalni tretman domaćeg u procentu koji je važeći za tekuću godinu, na način opisan u tenderskoj dokumentaciji.
IV. 4. USLOVI ZA DOBIJANJE TENDERSKE DOKUMENTACIJE (član 18 ZJN):
Može se obezbijediti do 19.06.2009. godine.
Tenderska dokumentacija se ne naplaćuje.
IV. 6. ROK ZA PRIJEM PONUDA
Mogu se podnijeti do 30.06.2009. godine do 11,00 sati.
IV.7. MINIMALAN VREMENSKI PERIOD VAŽNOSTI PONUDE KOJI JE PONUÐAČ DUŽAN
OBEZBIJEDITI
45 dana nakon krajnjeg roka za podnošenje ponuda
IV.8. DATUM I MJESTO OTVARANJA PONUDA
30.06.2009. godine u 13,00 sati
Sala za sastanke, nova zgrada Općine Tešanj, drugi sprat

Odjeljak V: DODATNE INFORMACIJE
Ponuda se podnosi na obrascu za dostavljanje ponude, popunjen u skladu sa shemom koja je data u tenderskoj dokumentaciji i na originalu obrasca za cijenu ponude. Ukoliko u ponudi postoje povjerljive informacije ponuđač dostavlja spisak istih prema obrascu iz tenderske dokumentacije. Ukoliko ponudu dostavlja grupa ponuđača u ponudi se prilaže originalan ugovor o zajedničkom nastupanju (konzorciju).
Ukoliko ponuđač raspolaže tehničkim mogućnostima ugovorni organ može dostaviti predmetnu tendersku dokumentaciju putem e-maila u roku od tri dana nakon prijema zahtjeva.
Da bi preuzeli tendersku dokumentaciju za predmetne radove ponuđači moraju podnijeti zahtjev u šalter salu Općine Tešanj ili putem faksa, najkasnije do 19.06.2009. godine do 15,00 sati. Ponuđači mogu preuzeti predmetnu tendersku dokumentaciju u Općini Tešanj, odnosno ponuđačima će Poštom biti upućena tenderska dokumentacija u roku od tri dana nakon prijema zahtjeva. Naknadno pristigli i nepotpuni zahtjevi neće se uzeti u razmatranje, te ponuđaču neće biti dostavljena tenderska dokumentacija. Ova tenderska dokumentacija se ne naplaćuje. Prije preuzimanja tenderske dokumentacije, ponuđači imaju pravo izvršiti uvid u istu.

OPĆINSKI NAČELNIK
FUAD Šišić, dipl. ing. maš.