Obavijest u vezi obavljanja deratizacije

Općinski Sanitarni inspektor je dobio informaciju da se na području općine Tešanj pojavila ekipa koja vrši poslove deratizacije u poslovnim objektima, predstavljajući to kao obavezu uz naknadu. Ovim putem želimo da informišemo javnost, posebno vlasnike poslovnih objekata da je tako urađena deratizacija komercijalna, i može se obaviti isključivo po zahtjevu vlasnika objekta. Naime, obavezujuće deratizacije se vrše dva puta godišnje i to proljetna i jesenska, koje se blagovremeno najavljuju po pitanju “ko će raditi poslove deratizacije i kada će se krenuti u realizaciju”.

Sve druge deratizacije su komercijalne i zavise od potreba uništenja glodara u poslovnim prostorima. Stoga, napominjemo vlasnike svih poslovnih prostora da ako nemaju potrebu za izvođenjem deratizacije istu i ne izvode dok ne budu informisani da je izdata Naredba o obavezujućoj deratizaciji.

POMOĆNIK OPĆINSKOG NAČELNIKA

Hamzalija Hojkurić, dipl.ecc.