Obavijest po Javnom pozivu za stambena finansiranja za mlade s područja općine Tešanj

Općina Tešanj i Bosna Bank International (BBI) potpisale su ugovor o subvencioniranju profitne marže za stambena finansiranja za mlade s područja općine Tešanj.

Javni poziv sa detaljima na koji način aplicirati je bio otvoren do 19.01.2023. godine i na isti se prijavilo 15 kandidata koji ispunjavaju definisane uslove.

Općina i Banka su putem zajedničke Komisije izvršile provjeru dokumentacije kandidata iz javnog poziva sa kojima će biti izvršeno sklapanje ugovora o finansiranju po sticanju uslova za isto.

BBI banka će obavijestiti odabrane korisnike te nastaviti dalju proceduru dodjele Ugovora. Ukupna visina sredstava koja će se na ovaj način plasirati iznosit će do 750.000,00 KM.

Općina Tešanj će subvencionirati profitnu maržu za prvih pet godina otplate stambenog finansiranja, čiji iznos ne prelazi 50.000,00 KM i čiji rok otplate nije duži od 20 godina.