Obavijest o uništavanju NUS-a

Dana 12.07.2024. godine u periodu od 10:00 do 14;00 sati na području naseljenog mjesta Blaževci biti će izvršeno izmještanje pronađenog neeksplodiranog ubojnog sredstva (NUS) do lokacije uništenja. Uništavanje istog, iz sigurnosniih razloga, će se izvršiti na užoj lokaciji Vrela (Krčana). Navedene aktivnosti će provoditi Tim za uklanjanje neeksplodiranih ubojnih sredstava Federalne uprave civilne zaštite (TUN tim) u saradnji sa Službom civilne zaštite uz asistenciju policije i vatrogasaca. U navedenom terminu, do okončanja uništenja NUS-a, uža lokacija i putevi će biti zatvoreni za kretanje vozilima i pješacima.

Pozivamo stanovništvo na navedenom području (Blaževci, Drinčići, Bobare, Piljužići, Kalošević i Križ) da u navedenom terminu izbjegavaju kretanje putevima i boravak na njivama i šumama na lokaciji Vrela (Krčana).

U skladu sa najavljenim uža lokacija Vrela (Krčana) će biti osigurana od strane nadležnih službi.