Obavijest o produženju roka za ažuriranje podataka u Registru poljoprivrednih gazdinstava

Obavještavamo poljoprivredne proizvođače, fizička i pravna lica sa područja općine Tešanj koji su upisani u Registar poljoprivrednih gazdinstava i Registar klijenata da je u toku procedura objave izmjene Pravilnika o upisu u Registar poljoprivrednih gazdinstava i Registar klijenata kojom se rok za ažuriranje podataka u Registru poljoprivrednih gazdinstava i registru klijenata produžava do 31.05. samo u ovoj godini (2024.) zbog uvođenja novih mjera i značajnih izmjena Programa novčanih poticaja u 2024. godini.

Dakle, gazdinstva koja nisu ažurirala podatke u roku, moći će to uraditi do 31.05.2024. godine. Oni koji su već izvršili ažuriranje, a žele dopuniti podatke, mogu to učiniti ukoliko nisu već predali prijavu proizvodnje (P-1) u nadležno Kantonalno ministarstvo. Također, moguće je izvršiti i promjenu organizacionog oblika uz konsultacije sa Federalnim ministarstvom.