Obavijest o izmjeni Plana uklanjanja ambrozije za 2009.godinu

biljke samo prvog dana otkupa, pored očekivane naknade, pokazuje i svjesnost o potrbi uklanjanja ambrozije iz vlastitih parcela i okućnica. Ovakav odziv naših građana premašio je raspoloživa sredstva za 340% prvog dana otkupa. Umjesto zaustavljanja otkupa prema uslovima oglasa, opredjelili smo jednaku naknadu za sve i preuzimanje dovezenih količina.
Sa otkupom je početo prema utvrđenom rasporedu, ali obzirom da je Planom rečeno „otkup će trajati do utroška planiranih sredstava“, želimo upoznati sve koji su do sada bili uključeni u akciju ili to planiraju u narednom periodu, sa slijedećim:
– umjesto planiranog, otkup će se vršiti samo 06. i 07. jula na 4 lokacije: u Jablanici, Raduši, Jelahu i Miljanovcima,
– u cilju jednake stimulacije za sve učesnike, naknada će iznositi 0,20 KM po snopu,
– isplata će početi na blagajni općine u Tešnju i ureda u Jelahu i Tešanjci u petak 09.jula 2009. godine.
Imajući u vidu najbolju namjeru da stimulišemo naše građane na uklanjanje ambrozije iz vlastitih parcela i okućnica, očekujemo razumjevanje za izmjenu Plana.
Nadamo se da će nam borba protiv ambrozije postati navika i danas i u buduće, a općina će i dalje u okviru svojih mogućnosti podržavati akcije koje su na dobrobit svi nas.

POMOĆNIK OPĆINSKOG NAČELNIKA
Hamzalija Hojkurić, dipl.ecc.