Obavijest

Općinski načelnik je izrazio nadu da će se početni zastoj u funkcionisanju lokalne vlasti zbog neusvajanja Budžeta Općine Tešanj za 2009. godinu i drugih važnih odluka ipak prevazići kroz zajedničke kompromise na dostavljene amandmane SDP, SBiH i BPS kada je u pitanju nova budžetska procedura.
Ipak, ističe Općinski načelnik, ne može se oteti snažnom utisku da postojeći koncept vlasti uspostavljen nakon posljednjih lokalnih izbora ostavlja više prostora za konflikte nego za izgradnju jedinstva vlasti bez obzira na različite nadležnosti. Općinski načelnik će nastaviti sa razgovorima kako sa predsjednicima stranaka tako i sa predsjednicima klubova u Općinskom vijeću Tešanj te ponuditi nove efikasnije mehanizme saradnje kao i nove mogućnosti kompromisa.