O prioritetima kapitalnih ulaganja u 2004. godini

projekte usvojena je lista koja sadrži 15 putnih pravaca sa teritorije općine Tešanj koje treba završiti u toku 2004. godine. Realizaciju će pratiti nadležno ministarstvo Zeničko-dobojskog kantona finansijskom podrškom u visini od 593.000 KM. Učešće Općine Tešanj bit će u skladu sa Odlukom o budžetu za 2004. godinu, ali se računa i na učešće lokalnog stanovništva u finansiranju projekata.
U slučaju izostanka adekvatnog učešća iz lokalnih sredina može se očekivati supstitucija drugim projektima za koje građani obezbijede zadovoljavajuće vlastito učešće i koji su u vrhu prioriteta.
U dosadašnjim aktivnostima provedeno je javno nadmetanje za odabir izvođača za modernizaciju i asfaltiranje puteva na teritoriji općine Tešanj za 14 putnih pravaca. U prvom nadmetanju odabran je izvođač za izgradnju i asfaltiranje dva putna pravca, i to:
1. Mekiš – Roše i
2. Jelah – Mračaj, uključujući i ulicu 9.septembar u Jelahu.
S obzirom da za ostale putne pravce nisu u prvom krugu nadmetanja pristigle tri valjane ponude, trenutno je u toku ponovno javno nadmetanje za iste, a to su:
1. Džemilić Planje – škola
2. Tešanjka – Lepenica
3. Šije – spajanje dva puta
4. Oraš Planje – Mahalbašići
5. Bobare – Drinčići
6. Jevadžije – Raduša
7. Kalošević – Putešić
8. Karadaglije – dva mosta
9. Mrkotić – sanacija asfaltnog puta
10. Ljetinić
11. Rosulje – Dom stanica
12. Kraševo – sanacija asfaltnog puta
13. Grič (MZ Bukva) i
14. Sanacija i asfaltiranje školskog poligona u MZ Jablanica.