Nastavak saradnje udruženja EKO-MLADI i udruženja Institut za razvoj mladih KULT

Udruženje „EKO-MLADI“ Tešanj drugu godinu za redom realizuje određene aktivnosti sa udruženjem Institut za razvoj mladih KULT (raniji naziv KULT) iz Sarajeva. Saradnja je započela u aprilu 2010. godine potpisivanjem sporazuma između ova dva udruženja i Općine Tešanj za realizaciju projekta UMiD (Uči, Misli i Djeluj), a nastavljena je potpisivanjem ugovora u decembru 2010. godine o realizaciji projekta promocije Zakona o mladima FBiH, na području ZDK-a. Da su ove dvije aktivnosti veoma ozbiljno i kvalitetno realizovane potvrđuje činjenica da je saradnja na poziv udruženja Institut za razvoj mladih KULT nastavljena kroz projekat “Institucijalni dijalog između mladih i vlasti kroz osnivanje vijeća mladih”.

Shodno tome je 03.08.2011. godine u prostorijama udruženja „EKO-MLADI“ u Jablanici potpisan Sporazum između Instituta za razvoj mladih KULT i udruženja „EKO-MLADI“ o saradnji na projektu Institucionalni dijalog između mladih i vlasti kroz osnivanje vijeća mladih.

Ovaj projekat koji je podržala Evropska unija, nastoji uspostaviti institucionalne nevladine omladinske strukture, kako bi mogle sudjelovati u svim procesima donošenja odluka za mlade, na svim razinama vlasti. Projekat se provodi u saradnji sa Demokratskom omladinskom organizaciom Velika Kladuša, PRONI-jem Brčko, Omladinskim savjetom Vlasenica, KULT-oma Gradačac te Institutom za razvoj mladih KULT iz Sarajeva.

Pored predstavnika KULT-a iz Gradačca potpisivanju su prisustvovali Mirnes Dedukić, Službenik za mlade Općine Tešanj, Bašić Ernad, Predsjednik Skupštine udruženja „EKO-MLADI“, Spahić Mersed, Predsjednik Nadzornog odbora udruženja „EKO-MLADI“, Lihić Adnan, Predsjednik Upravnog odbora udruženja „EKO-MLADI“, Plančić Admir, Potpredsjednik Upravnog odbora udruženja „EKO-MLADI“, Bašić Mersid, Blagajnik udruženja „EKO-MLADI“.

Prisustvo ovom sastanku Službenika za mlade Općine Tešanj je potvrda dobre dosadašnje saradnje i partnerskog odnosa između udruženja „EKO-MLADI“ i Općine Tešanj, kao i izražavanje podrške za realizaciju kako ovog, tako i drugih projekata u budućnosti.

Prema riječima g-dina Bijedića iz udruženja KULT Gradačac s ciljem afirmacije i poticaja na aktivniji rad i angažman u projekat je uključen veći broj organizacija sa područja Federacije BiH.

„EKO-MLADI“ Tešanj