Najbolji sportisti Tešnja u 2004. godini

priznanje posthumno i na kraju izabran je sportista godine.Ovu sportsku manifestaciju organizovao je Sportski savez općine Tešanj, dok je generalni pokrovitelj bila Općina Tešanj uz učešće brojnih sponzora.
Otvarajući svečanost, predsjednik Sportskog saveza općine Tešanj Hasan Brkić istakao je da ova svečanost predstavlja sumiranje rezultata tešanjskog sporta u teškim uslovima u kojima su osvojene mnoge titule i medalje u zemlji i inostranstvu zahvaljujući entuzijazmu sportista i sportskih radnika i trenera.

Za najbolje sportiste proglašeni su: Jasminka Bukvić – ŽRK Tešanj-Planjax, Munib Dragonjić – KK Gradina-Koteks, Rešad Mešinović – CBS Tešanj, Miralem Čolić – KBS Jelah i Adnan Mehuljić – KK Trica-maja, a priznanjna im je uručio Izudin Ahmetlić, potpredsjednik Organizacionog odbora.

Najbolja juniorka je Azra Balić – KBS iz Jelaha, dok je najbolji junior Armin Hasanbašić – CBS Tešanj.

Najbolji sportski radnici su Ibrahim Ðonlagić – NK Borac iz Jelaha, Aziz Popržanović – ŽRK Tešanj-Planjax i Samko Vejsić – KK Trica-maja Tešanj.

Udruženje građana sportskih ribolovaca Jelah-Tešanj, KK Trica-maja iz Tešnja i ŽRK Tešanj-Planjax proglašeni su za najbolje ekipe.

Za najboljeg sportskog novinara proglašen je Senad Durkalić.

Najbolji invalid-sportista je Bećir Ibrahimović iz Jelaha, prvak FBIH u gađanju iz vazdušne puške, dok je najbolji radnik u invalidnom sportu Musto Plančić.

Za najbljeg trenera proglašen je Alija Ogrić iz Tešnja.

Sportski radnici koji su proveli najmanje 25 godina aktivnog rada i igranja su: Adil Hare Bukvić, Šemsudin Sofić, Hasan Dolamić, Salko Hadžiselimović, Vlado Kojić, Muris Jabandžić, Juso Mešić, Abdulah Ajanović, Samko Vejsić, Senad Subašić, Fadil Abduzaimović i Adil Atko Sinanović.

Specijalna priznanja (mobitele) za provedenih 50 godina dobili su: Sakib Zejnilović, Ćamil Muratović, Hasan Brkić i Halid Hafizović.

Priznanja posthumno uručena su porodicama petnaest sportista: Jasmin Kantić, Suad Kruško, Adevija Smailbegović, Hajrudin Sofić, Bahrija Krdžalić, Sakib Subašić Manga, Seid Hodžić, Ðoko Vasiljević, Mustafa Dautefendić, Sedžad Šeremet, Smail Smailbegović, Ilija Gverić, Milovan Pezerović, Nesuh Dizdarević i Meho Jusufović.

Za sportistu godine proglašen je košarkaš Gradine Koteksa Munib Dragonjić.

Sportiste i goste zabavljali su Tamburaški orkestar iz Jelaha, Jasmin Muharemović Plavi i Fikret Delić Gugo.