Memorandum o nastavku saradnje Općine Tešanj i Fondacije Mozaik

Općinski načelnik Suad Huskić i Direktor Fondacije Mozaik Zoran Puljić potpisali su Memorandum o saradnji kojim potvrđuju nastavak razvoja programa Omladinske banke.

Također, ovim Memorandumom dogovoren je nastavak razvoja društvenog poduzetništva mladih i njihovih društvenih biznisa kroz Mozaik inkubator društvenih biznisa za period novembar 2016. – decembar 2018. godina.

Općina Tešanj i Fondacija Mozaik su od 2008. godine podržali 85 projekata mladih ukupne vrijednosti 337.000 KM.

Program Omladinska banka omogućava mladima da prepoznaju društvene probleme u svojim zajednicama i rješavaju ih kroz društveno inovativne projekte. Mozaik inkubator društvenih biznisa omogućava mladima koji uspješno realizuju društveno inovativni projekat i kroz M-zonu iskažu poduzetnički potencijal da rade na razvoju svoje poduzetničke ideje uz podršku mentora, a najuspješniji dobijaju finansijsku i konsultantsku podršku za razvoj prototipa svog društvenog biznisa.