Konstituisano Općinsko vijeće

U utorak, 29. decembra u sali Općinskog vijeća Tešanj sa početkom u 14,00 sati održana je konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Tešanj za saziv 2020-2024. godina, na kojoj su izabrani vijećnici položili svečanu izjavu o obavljanju povjerene funkcije.

Nakon polaganja svečanih izjava vijećnika, pristupilo se izboru predsjedavajućeg Općinskog vijeća Tešanj tajnim glasanjem – novi predsjedavajući Općinskog vijeća je Amir Kurtić (SDA). Nakon polaganja svečanih izjava predsjedavajućeg Općinskog vijeća i Općinskog načelnika, prisutnim gostima i vijećnicima prigodnim govorom obratili su se zastupnik u državnom Parlamentu Šemsudin Mehmedović, predsjedavajući Vijeća iz prethodnog saziva Vijeća Senad Subašić, te vijećnici Elma Ćeman, Haris Jašić, Enes Hodžić, Fahir Solo, Emir Galijašević i Hasan Handžić.

Na konstituirajućoj sjednici usvojena je Odluka o privremenom finansiranju za 2021. godinu.

Inače, prema potvrđenim rezultatima Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine, Općinsko vijeće Tešanj ima 25 vijećnika i to SDA (10), SDP (6), SBiH (2), A-SDA (2), BPS (2) SBB (1), LDS (1) i Platforma za progres (1).