KONKURS za dodjelu studentskih kredita u šk. 2004/2005. godini

Datum: 09.12.2004. godine

Na osnovu tačke 3. Odluke o odobravanju sredstava za dodjelu kredita za redovne studente u 2004/05. školskoj godini donesene na 2. sjednici Općinskog vijeća Tešanj dana 03.12. 2004. godine i tačke VIII. Kriterija za dodjelu kredita redovnim studentima viših i visokoškolskih ustanova Komisija za dodjelu studentskih kredita općine Tešanj raspisuje

K O N K U R S
za dodjelu kredita redovnim studentima
viših i visokoškolskih ustanova
ZA STUDIJSKU 2004/05. godinu

Uslovi:
1. Kredit može dobiti student sa područja općine Tešanj koji studira na višoj ili visokoj školskoj ustanovi u BiH, pod uvjetom da ne prima kredit ili stipendiju od drugog kreditora, odnosno stipenditora, kao i da ne ponavlja godinu studija.
Izuzetno, kredit se može dodjeliti i studentu koji studira van BiH u slučaju da za taj profil ne postoji ustanova na područiju BiH.
Pravo prioriteta za kredit imaju:
– studenti koji su pokazali bolje rezultate u prethodnim godinama studija (bodovanje će biti izvršeno tako što se prosječna ocjena množi sa koeficijentom 5),
– studenti prve godine koji su bili učenici generacije u srednjoj školi (50 bodova);
– studenti prve godine sa boljim prosječnim uspjehom ostvarenim u toku srednjoškolskog obrazovanja (bodovanje će biti izvršeno tako što se prosječna ocjena uvećava za 4 i množi sa koeficijentom 5);
– za godine studija, počevši od druge godine, student dobija:
student druge godine – 4 boda,
student treće godine – 6 bodova,
student četvrte godine – 8 bodova,
student pete godine – 10 bodova,
student šeste godine – 12 bodova;

– Za studente slabog imovnog stanja bodovanje će se izvršiti zavisno od primanja po članu domaćinstva kako slijedi:
do 100,00 KM – 20 bodova,
od 100,00 KM do 140,00 KM – 16 bodova,
od 140,00 KM do 160,00 KM – 14 bodova,
od 160,00 KM do 190,00 KM – 12 bodova,
od 190,00 KM do 230,00 KM – 10 bodova,
230,00 KM i dalje – 0 bodova.

– Studenti iz kategorije PPBiŠ kao i RVI sa stepenom invalidnosti sa i preko 50%, kao i učenici generacije, kredit dobivaju automatski bez bodovanja i bez obzira na profil zanimanja.
– Korisnici kredita – studenti koji imaju prosjek ocjena 8 i više i studenti koji očiste godinu u junskom roku dobivaju 1 (jednu) ratu kredita bespovratno u vidu jednokratne materijalne pomoći.

O odobrenom kreditu zaključuje se ugovor, kojim se pobliže uređuju prava i obaveze ugovornih strana.
U ime Općine Tešanj ugovor zaključuje Općinski načelnik.
Kredit se dodjeljuje za 2004/05. školsku godinu u 12 jednakih rata.
Isplata kredita počinje od 01.10. tekuće godine do 30.09. naredne godine.
– Visina mjesečne rate iznosi:
– za prvu godinu studija ————— 100,00 KM
– za drugu godinu studija ————- 110,00 KM
– za treću godinu studija ————- 120,00 KM
– za četvrtu godinu studija ———– 140,00 KM
– za petu godinu studija ————— 150,00 KM
– za šestu godinu studija ————– 160,00 KM

Zainteresovani kandidati trebaju priložiti slijedeću dokumentaciju:
1. Prijavu za odobravanje kredita,
2. Ovjerenu kopiju lične karte kandidata i roditelja ili staratelja,
3. Izjavu pod materijalnom i krivičnom odgovornošću da ne prima stipendiju ili kredit od druge organizacije, preduzeća ili javne ustanove (ovjerenu pred općinskim sudom),
4. Potvrdu o mjestu prebivališta,
5. Potvrdu o upisu godine kao redovan student prvi put,
6. Svjedodžbe I-IV razreda srednje škole (za studente prve godine),
7. Diplomu ili potvrdu učenika generacije (za studente prve godine koji je proglašen učenikom generacije),
8. Potvrdu sa ocjenama o položenim ispitima i izvedenom prosječnom ocjenom,
9. Kućnu listu i za svakog punoljetnog člana domaćinstva,
10. Potvrdu – uvjerenje o primanjima-prihodima članova domaćinstva ili druga adekvatna potvrda o imovnom stanju,
11. Potvrdu o nezaposlenosti (ako se nalazi na Zavodu za zapošljavanju),
12. Potvrdu o stepenu invalidnosti roditelja, odnosno potvrdu o statusu člana PPBiŠ (za studente nevedenih kategorija).

Nepotpuna dokumentacija neće se uzimati u razmatranje.
Konkurs ostaje otvoren 15 dana od dana objavljivanja.
Prijave na Konkurs sa potrebnom dokumentacijom mogu se poslati poštom na adresu Služba za društvene djelatnosti i opću upravu Općine Tešanj, sa naznakom («ZA KONURSNU KOMISIJU ZA DODJELU KREDITA»), ili predati lično zgrada katastra (potkrovlje), kancelarija broj 2 kod Škapur Fahrudina, Višeg stručnog saradnika.

Sve informacije u vezi dodjele kredita mogu se pročitati na oglasnoj tabli Općine Tešanj.

OPĆINSKA KOMISIJA
Jasmin Mandžukić, prof.