Konkurs za dodjelu stipendija studentima – braniocima i članovima njihovih porodica za studijsku 2007/2008. godinu

. do 19.11. 2007. godine.
Kriteriji za dodjelu stipendija vršit će se po Uredbi Vlade ZE-DO kantona na osnovu liste prvenstva sačinjene bodovanjem po sljedećim kriterijima: ostvaren uspjeh u predhodno završenoj školskoj godini, socio- ekonomska situacija, ratna priznanja, ratni staž i invaliditet.
U ovu svrhu u Budžetu ZE-DO kantona planirana su sredstva u ukupnom iznosu od 1.000.000,00 KM. Za prvu godinu studija predviđeno je 100,00 KM a za sljedeće godine studija po 150,00 mjesečno.
Za sve informacije kao i prijave na Konkurs nadležna je Općinska služba za boračko – invalidsku zaštitu Tešanj. Kompletan tekst Konkursa možete pogledati na web stranici Kantona (www.zdk.ba), ili na Oglasnoj ploči Općine.