Komisija za dodjelu BEACON priznanja u Tešnju

Predsjednik Komisije za dodjelu BEACON priznanja Rajko Lazić i član Komisije Majda Dizdarević posjetili su danas Općinu Tešanj. Predstavnike Komisije je primio općinski tim predvođen pomoćnikom Općinskog načelnika Hamzalijom Hojkurićem.

U okviru programa BEACON SHEMA, Općina Tešanj je aplicirala na temu Stvaranje povoljnog poslovnog okruženja u jedinicama lokalne samouprave u cilju privlačenja investicija. Ovom prilikom, kroz prezentaciju, predstavljena je Općinu Tešanj, projekti i pogodnosti kada je poslovni svijet u pitanju.

 

Predstavnici Komisije su iskazali zadovoljstvo viđenim, te informisali da su, osim Tešnja, u drugi krug prošle još četiri općine: Centar Sarajevo, Teslić, Kotor Varoš i Posušje.

 

Završna prezentacija bi trebala biti upriličena početkom novembra u Sarajevu.