Geodetsko snimanje trase primarnih kanalizacionih kolektora

Doc.dr.Ismar Alagić, savjetnik Općinskog načelnika za pristup EU-projektima i Vođa projekta prikupljanja, odvodnje i prečišćavanja otpadnih voda u društvu Nadira Medarića, pomoćnik Općinskog načelnika za urbanizam, katastar i imovinsko-pravne poslove su obišli trasu dijela primarnih kanalizacionih kolektora BI i BIII koji se tokom ove sedmice geodetski snimaju od strane predstavnika IPSA Instituta. Aktivnosti se provode u okviru izrade Idejnog projekta dijela primarnih kolektora sistema prikupljanja i odvodnje otpadnih voda na području općine Tešanj na kojem je Izvođač IPSA Institut. Prema riječima Doc.dr.Ismar Alagić-a predviđeno je da se okonča geodetsko snimanje kolektora AI (Kalošević), BI (Kalošević-Jelah-Žabljak-Kraševo-Karuše) i BIII (sliv Radušice: Raduša, Cerovac, Vukovo, Rosulje) najkasnije do 01.10.2012. godine. Želimo napomenuti da pomenute trase primarnih kolektora osim teritorije općine Tešanj u određenim područjima presijecaju i područja općina Usora i Doboj Jug, u dijelovima gdje je dobijena saglasnost od predstavnika navedenih općina za provođenje geodetskih snimanja i projektovanja budućeg primarnog kanalizacionog kolektora usmjerenog prema zajedničkom centralnom postrojenju za prečišćavanje otpadnih voda za područje tri susjedne općine.