Finansijska podrška za realizaciju projekata vodosnabdjevanja

MEG projektom UNDP-a obuhvaćene su 31 općine i gradovi sa prostora cijele BiH, kojim se teži unapređenju rada, kako javne uprave tako i komunalnih preduzeća. Samo tri prvoplasirane općine za ostvareni napredak u radu imaju novčanu nagradu za neki od infrastrukturnih projekata. Benefiti ovog projekta nisu samo novčane nagrade već i javni preztiž kroz promocije i konferencije UNDP-a.

Kod ocjenjivanja od strane externih evaluatora, ostvaren je u proteklih 12 mjeseci max. uspjeh Uprave i Vijeća kod 19 indikatora kao i ukupna ocjena Općine i RAD-a kod dodatnih 15 grant-indikatora (92,06%). Zalaganjem i proaktivnim pristupom, dokumentovani su postignuti rezultati čime je za našu Općinu obezbjeđena podrška od 200.000 KM za oblast vodosnabdjevanja.

Projekat općinskog i okolišnog upravljanja (MEG II) se implementira u 31 općini a zajednički ga finansiraju Vlada Švicarske, Švedske i Češke, i EU kroz IPA fond, a provodi ga UNDP u BiH.