Delegacija španskog grada Santa Perpetua de Mogoda posjetila općinu Tešanj

Matute predsjednik humanitarne organizacije AdAs. Za tešanjsku djecu čiji su roditelji slabog imovinskog stanja AdAs već nekoliko godina organizuje besplatno jednomjesečno ljetovanje u Španiji kao i novčanu pomoć za te porodice. Zainteresovana djeca imaju mogućnost školovanja u Španiji.
Delegacija je obišla Opću bolnicu, organizaciju Crveni križ, Osnovnu školu Huso Hodžić i srednje škole u Tešnju. Prilikom obilaska, gosti su imali priliku vidjeti objekte koji su obnovljeni uz njihovu pomoć. Izrazili su želju za finansiranjem i drugih projekata, kao što su obnova Pedijatrije u Općoj bolnici i obnova Sportske dvorane u Osnovnoj školi Huso Hodžić. Izrazili su i želju za dolazak španske djece u našu zemlju, kao što to oni organizuju za našu djecu. Razgovaralo se i o razmjenama doktora i profesora ova dva grada. Načelnici općina Tešanj i Santa Perpetua de Mogoda, Adem Huskić i Manuel Luiz ovu posjetu su ocjenili vrlo uspješnom.