Delegacija Kantona na čelu sa Premijerom posjetila Tešanj

i Hasići – Omerbašići u MZ Novi Miljanovci.
Premijer Nedžad Polić je u svom obraćanju istakao zadovoljstvo stepenom implementacije planiranih kapitalnih projekata u 2005. godini i najavio podršku u 2006. godini, očekujući da se nastavi dobra saradnja u realizaciji kapitalnih projekata na području općine Tešanj.
Općinski načelnik zahvalio se Vladi kantona i građanima bez čijeg učešća ne bi bili realizovani ovi projekti i pozvao građane da se aktivno uključe putem mjesnih zajednica u kreiranje budžeta za iduću godinu i plana razvoja do 2009. godine.
Otvaranju puteva prisustovali su članovi Parlamenta FBiH Šemsudin Mehmedović i Emina Ajanović, član Skupštine Ze-do kantona Ibrahim Plančić, predstavnici općinskog Vijeća s predsjedavajućim Rasimom Omerbašićem na čelu, kao i predstavnici izvođača radova – Dobojputeva, HS puteva, Road-ing i CMA.
Delegacija je obišla i novoizgrađene puteve Mekiš – Roše, Sole – Zovke, put u naselju Drinčići, priključni put na RP-474 prema Jelahu i novoizgrađeni most na Kiseljaku.