Coronavirus: Informacija od 19.3.2020. godine u 8,00 sati

Prema podacima Operativnog tima Doma zdravlja Tešanj, na području općine Tešanj u protekla 24 sata nema novih potvrđenih slučaja oboljelih od Corona virusa, niti je bilo sumnjivih slučaja koji su poslani na analizu. Trenutno su u samoizolaciji 376 pacijenta.

U četvrtak 19.3.2020. Federalni štab civilne zaštite objavio je set naredbi kojima se ograničava rad linijskog i vanlinijskog prevoza putnika, trgovine, otvorenih pojačnih, pijačnog i prostora oko prodajnih objekata. Naredbe se mogu pogledati na:

http://www.fucz.gov.ba/naredbe-fscz-povodom-proglasenje-stanja-nesrece-uzrokovane-pojavom-koronavirusa-covid-19/

Također, štab CZ Općine Tešanj objavio je novu Naredbu.

Informacije o primjeni naredbi, prijave nepoštivanja i dr. mogu se dobiti na broj telefona 121.

Profesionalna vatrogasna jedinica Tešanj je uradila dezinfekciju unutrašnjih prostorija općine Tešanj i policijske stanice Tešanj. 
Također, oprano i dezinfikovano (ubačen tečni hlor u cisternu) je dječije igralište Čifluk, dvorište škole i igralište u Jelahu i igralište Kalošević, te su postavljeni su edukativno-promotivni materijali o virusu na brojnim javnim mjestima.