Coronavirus: Informacija (20.5.2020, 9,00 sati)

Prema službenim podacima Doma zdravlja Tešanj na području općine Tešanj trenutno je u kućnoj samoizolaciji 249 osoba, a period samoizolacije je završio za 9 osoba. Novih u samoizolaciji je 13. Jučer je na analizu poslan 21 sumnjiv uzorak i svi su negativni. Od početka pandemije COVID-19 iz Tešnja na analizu su ukupno poslana 499 uzorka, a pozitivnih nalaza je evidentirano 9. Trenutno sa područja općine Tešanj je 5 osoba oboljelih od COVID-19 i svi su na liječenju u KB Zenica. Od početka pandemije 3 pacijenta sa područja naše općine su oporavljena od COVID-19.

Sanitarna inspekcija je vršila nadzor Zelene pijace u Tešnju, uredno se nose maske i poštuje distanca. Nije zabilježena veća gužva niti zadržavanje kupaca. Izvršen je nadzor i u stomatološkim ordinacijama, oprema stomatologa, upitnici i propisana dokumentacija je usklađena po Preporuci. Pratnja pacijenta uredno nosi zaštitnu opremu. Usluge se vrše po terminima, tako da u čekaonici nema gužve.