Coronavirus: Informacija (18.5.2020, 9,00 sati)

Prema službenim podacima Doma zdravlja Tešanj na području općine Tešanj trenutno je u kućnoj samoizolaciji 215 osoba, a period samoizolacije su završile 22 osobe. Novih u samoizolaciji je 30. Jučer je na analizu poslano 12 sumnjivih uzoraka, a rezultati će biti dostavljeni naknadno. Od početka pandemije COVID-19 iz Tešnja na analizu su ukupno poslana 452 uzorka, a pozitivnih nalaza je evidentirano 9. Trenutno sa područja općine Tešanj je 5 osoba oboljelih od COVID-19 i svi su na liječenju u KB Zenica. Od početka pandemije 3 pacijenta sa područja naše općine su oporavljena od COVID-19.

I dalje apelujemo na građane, da se strogo pridržavaju i poštuju preporuke nadležnih institucija za socijalno distanciranje i nošenje maski. Posebnu pažnju posvetiti na mjestima okupljanja ispred pošte, banaka i drugih šalterskih mjesta, kao i prodavnica.