Coronavirus: Informacija (16.5.2020, 9,00 sati)

Prema službenim podacima Doma zdravlja Tešanj na području općine Tešanj trenutno je  u kućnoj samoizolaciji 195 osoba, a period samoizolacije je završilo 19 osoba. Novih u samoizolaciji je 14. Jučer na analizu je poslano 14 sumnjivih uzoraka,  rezultati će biti dostavljeni naknadno.. Od početka pandemije COVID-19 iz Tešnja na analizu je ukupno poslano 423 uzoraka,  pozitivnih nalaza je evidentirano 9, Trenutno sa  područja općine Tešanj su 5 osobe oboljele od COVID-19. Od početka pandemije 3 pacijenta sa područja naše općine su oporavljena od COVID-19.

Sanitarna inspekcija je vršila kontrolu pijace u Tešnju, mjere zaštite i socijalne distance u pijačnom prostoru se poštuju. Prodavcima drugim robama ispred pijace nije dozvoljen rad te je  u dva navrata policija intervenisala. Pozitivan primjer je rad redara na pijaci koji je sve standove, prostor u pijaci i ispred dezinfikovao i tokom rada pijace konstantno provodi dezinfekciju. Ugostiteljski objekti su upoznati sa Preporukama za rad i usklađen je sa svim odredbama.