Coronavirus: Informacija (11.5.2020, 9,00 sati)

Prema službenim podacima Doma zdravlja Tešanj na području općine Tešanj trenutno je  u kućnoj samoizolaciji 208 osoba, a period samoizolacije je završilo 26 osoba. Novih u samoizolaciji je 30. Jučer je na analizu poslano 16 sumnjivih uzoraka i svi su negativni.

Od početka pandemije COVID-19 iz Tešnja na analizu je ukupno poslano 307 uzoraka,  pozitivnih nalaza je evidentirano 5, a 3 pacijenta su ranije izliječena. Trenutno sa  područja općine Tešanj je 1 osoba oboljela od COVID-19 i ista je smještena u KB Zenica i stabilnog je stanja.

Policijska stanica Tešanj u protekla 24 sata je evidentirala 2 slučaja nepoštivanja naredbe Federalnog štaba CZ o obavezi nošenja maske na javnom mjestu.

Sanitarna inspekcija je izvršila 53 provjere boravka osoba u samoizolaciji, kojima je po rješenju inspekcije zabranjeno kretanje od 14 dana.