Coronavirus: Informacija (1.6.2020., 9,00 sati)

Prema službenim podacima Doma zdravlja Tešanj na području općine Tešanj trenutno je u kućnoj samoizolaciji 210 osoba po rješenju općinskog sanitarnog inspektora. Jučer na analizu nisu slani sumnjivi uzorci. Od početka pandemije COVID-19 iz Tešnja na analizu su ukupno poslana 732 uzorka, a pozitivnih nalaza je evidentirano 70. Trenutno sa područja općine Tešanj je 60 osoba oboljelih od COVID-19. Od početka pandemije 9 pacijenta sa područja naše općine su oporavljena od COVID-19.

Prema Odluci Vlade Federacije BiH, 31.05.2020. godine je prestalo stanje nesreće uzrokovane pojavom koronavirusa (COVID-19) na području Federacije BiH.

U skladu sa Odlukom Vlade FBiH, Krizni štab Federalnog ministarstva zdravstva je izdao preporuke i smjernice za dalje postupanje stanovništva, pravnih i fizičkih lica u borbi protiv pandemije COVID-19.

I dalje se apeluje na građane, da se pridržavaju i poštuju preporuke nadležnih institucija.