Četvrta Međunarodna smotra folklora u Tešnju

Prijem za predstavnike KUD-ova u Općni Tešanj društava primio je Općinski načelnik Adem Huskić uz dobrodošlicu i želje da se ovakva druženja nastave i narednih godina.
Svi učesnici programa u narodnim nošnjama prije otvaranja smotre priredlili su svečani defile kroz glavnu ulicu u Tešnju. Smotra je počela koncertom na platou ispred Škole.
Program su medijski pratile televizijske i radio-stanice, a smotru je pratilo više hiljada građana.
Uz informaciju i podsjećanje da KUD Pobjeda ove godine obilježava 40 godina svoga rada, pa je smotra bila prigoda da se predstave i mladi članovi ovog društva.
Prema utiscima posjetitelja, ovako dobro organizirana i posjećena smotra folklora treba da bude ohrabrenje i za buduće slične projekte.
Pored Općine Tešanj u organizaciji i finansiranju ove manifestacije pomogla je i Mjesna zajednica Tešanj.