Čestitka u povodu općinskog praznika 9. septembra

slobodu u gotovo nemogućim uslovima.
I ove godine praznik će biti obilježen velikim brojem već tradicionalnih manifestacija, ali i nizom novih manifestacija kulturno-zabavnog i sportskog karaktera, te otvorenjem novoizgrađenih objekata infrastrukture. Generalni pokrovitelj manifestacija je Općina Tešanj.
U povodu ovog značajnog datuma čestitku građanima uputili su Općinski načelnik Adem Huskić i predsjedavajući Općinskog vijeća Rasim Omerbašić.—————————-

Svim građanima općine Tešanj, a posebno živim učesnicima Narodnooslobodilačkog rata, upućujemo najiskrenije čestitke u povodu općinskog praznika 9. septembra – Dana oslobođenja općine Tešanj od fašizma.
Ovaj datum ostao je zapisan u historiji Tešnja 1944. godine kao dan herojske pobjede i oslobođenja naše općine od fašizma u Drugom svjetskom ratu, a nadljudskim naporima, herojstvom i žrtvama svojih najboljih sinova i građana naša općina očuvala je svoju slobodu i u godinama tek minulog rata.
Nadamo se da su godine ratnih stradanja zauvijek iza nas i da dolazi vrijeme akcija za bolji život svih nas, da u zajedničkoj nam domovini Bosni i Hercegovini izgradimo demokratsku i prosperitetnu budućnost.
Još jednom svim građanima čestitamo 9. septembar – Dan oslobođenja.

OPĆINSKI NAČELNIK
Adem Huskić, prof.