BFC: Završna posjeta Verifikacione komisije

U Općini Tešanj održana je završna provjera spremnosti za certificiranje za povoljno poslovno okruženje u Jugoistočnoj Evropi (BFC SEE), sa ciljem unapređenja poslovnog ambijenta, privlačenja investicija i razvoja lokalne ekonomije. Prije više od godinu dana iskazali smo spremnost, potpisali ugovor i završili proces sa evaluatorima, koji su nas ocjenili veoma visokom ocjenom 96,7 %.

Završna provjera je podrazumjevala predstavljanje niza dokaza za ispunjavanje kriterija, kako dokumenata tako i uvida u same radnje i postupke, po zahtjevu Verifikacione komisije. Konačna ocjena bi trebala biti dostavljena u narednim danima.

Općina Tešanj se opredjelila za učešće u regionalnom programu Certifikacija općina i gradova sa povoljnim poslovnim okruženjem u jugoistočnoj Evropi (BFC SEE) jer je htjela da ojača kapacitete za uspostavljanje kvalitetnog ambijenta za poslovanje i unaprijedi konkurentnost Općine u privlačenju investicija, te podstakne razvoj privrede.

Općina Tešanj ovim treba da dobije regionalni rang konkurentnosti i kvaliteta usluga koji pruža investitorima i privrednicima za unapređenje poslovanja, kao i priliku da učestvuje u regionalnoj razmjeni najboljih praksi. Time se pozicionira kao najnapredniji u regionu i kvalificira za podršku donatora te aktivniju promociju na regionalnom i međunarodnom nivou.