Apel za pridržavanje preporuka i suzbijanje širenja zaraze

Sanitarni inspektori općine Tešanj su u posljednim danima utvrdili porast zaraženih osoba COVID-19 virusom na području općine Tešanj. Prema informacijama Kriznog štaba Ministarstva zdravstva Zeničko-dobojskog kantona epidemiološka situacija je nepovoljna sa stalnim rastom oboljelih. Sve više imamo pojavu oboljenja kod mlađih osoba i oboljelih sa težom kliničkom slikom.

Sa ciljem suzbijanja širenja zaraze i zaštite stanovništva, u narednim danima provodit će se pojačan nadzor ugostiteljskih objekata, tržnih centara i svih drugih objekata gdje se zabilježi okupljanje, u radno vrijeme, u poslijepodnevnim satima i u dane vikenda.

S ciljem smanjivanja rizika od COVID-19 virusa i zaštite osobnog zdravlja, građanima općine Tešanj se upućuje poziv na obavezno pridržavanje preporuka donijetih od strane Zavoda za javno zdravstvo u FBiH.