Ambasador Mađarske u BiH posjetio Tešanj

Ambasador Mađarske u BiH NJ.E. Krisztián Pósa posjetio je danas općinu Tešanj i susreo se sa Općinskim načelnikom Suadom Huskićem. Tokom sastanka, Općinski načelnik je predstavio općinu Tešanj, a razgovarano je o privrednom razvoju i funkcionisanju lokalne zajednice, kao i eventualnoj saradnji Tešnja sa gradovima u Mađarskoj.

Općina Tešanj je jedna od najrazvijenijih općina u Bosni i Hercegovini. Veoma smo zadovoljni iskustvom koje smo imali kao partner Sajma privrede Tešanj 2023., te se nadamo nastavku saradnje, kako na polju ekonomije, tako i u oblasti obrazovanja i kulturne saradnje, rekao je Ambasador Mađarske u BiH NJ.E. Krisztián Pósa.

Tokom sastanka razgovarano je o privrednim i turističkim potencijalima, kao i o mogućnostima saradnje Tešnja sa gradovima u Mađarskoj, rekao je Općinski načenik Suad Huskić.

Nakon sastanka u Općini, Ambasador Mađarske je posjetio firmu Madi.