Adem i Adila Durmić, učenici OŠ Kulin ban iz Tešanjke u novoizgrađenom stanu

je 1993. godine, a majka Zuhdija umrla 2000. godine zbog bolesti. Kada im je smrt iznenada otela i majku, ostali su u krugu familije, ali u nemirnim noćima često su sanjali i topli dom, kojeg nisu imali.
Općina Tešanj pokrenula je preko Ministarstva za rad, socijalnu plolitiku, raseljena i izbjegla lica Zeničko-dobojskog kantona da se ovoj djeci izgradi porodična kuća, što je Ministarstvo u svom planu za ovu godinu i prihvatilo.
Konačno, ovoj porodici prekinut je barem jedan od košmarnih snova. Naime, ključeve novoizgrađenog doma Ademu i Adili Durmić predao je Sabahudin Višo, ministar za rad, scoijalnu politiku, raseljena i izbjegla lica.
– Mi smo u Ministarstvu učinili sve da ovoj djeci bez roditelja izgradimo porodični stambeni objekat u Lepenici, gdje će imati normalne uslove za život, pa i školovanje. Izvođač radova bila je firma Inter iz Matuzića, a na vrijeme i veoma kvalitetno uradili su ovaj stambeni objekat. Danas smo došli ovdje da zvanično predamo objekat na upotrebu, a donijeli smo i paket u kojem su prehrambeni artikli i sredstva za higijenu, što će im barem za neko vrijeme biti od pomoći. Sada ćemo mirnije spavati i ja i ova djeca – rekao je ministar Višo.
Adem i Adila zahvaljuju se svim dobrim ljudima kako na općini Tešanj, tako i u Ze-dokantonu. Bili su sretni i kada su svim prisutnima ponudili jagode da se zajedno sa njima zaslade.