Posjeta USR Blinker Kalošević

Općinski načelnik Fuad Šišić sa saradnicima posjetio je danas Udruženje sportskih ribolovaca Blinker Kalošević i ovom prilikom obišao nekoliko aktuelnih projekata na kojima rade članovi ovog udruženja. Trenutno je u toku čišćenje i uređenje korita i obale rijeke Usore, uređenje jezera Mrkotić sa sportskim terenima, a u planu je rješavanje problema oko izgradnje brane na Usori i izgradnje eko parka u blizini škole.

Općina Tešanj podržava rad udruženja Blinker, kao i rad sličnih udruženja koja svojim aktivnostima kreiraju, ali i održavaju ambijent zacrtane vizije Tešanj, sredina ekološke svijesti, čistoće i reda. Drago mi je, da pored ovoga, u blizini postoje još dva jezera što upotpunjuje turističku ponudu općine Tešanj, kako za građane naše općine, tako i za sve posjetioce, kazao je Općinski načelnik Fuad Šišić.