Školski centar Velenje

Direktor Školskog centra Velenje, g-din Ivan Kotnik, boravio je u posjeti Općinskom načelniku u društvu direktora Srednje mješovite škole Tešanj i direktora Agencije za razvoj – TRA.
Ovom prilikom razgovarano je o dosadašnjoj uspješnoj saradnji koja je protekle godine započela između ove dvije škole, i uspješno se razvija. Kao rezultat te saradnje, podrške Općine Tešanj, TRA i međunarodnih organizacija već su potpisane prve zajedničke diplome polaznika u području mehatronike. Četrdeset polaznika će biti osposobljeno i dobit će posao, ili već ima posao, ali se usavršava. Postoje stvarne prilike za razvoj jednog regionalnog centra za neformalno obrazovanje u Tešnju, a škola iz Velenja daje punu podršku. Ovom prilikom je razgovarano i o saradnji između općina Tešanj i Velenje, o čemu će se u narednom periodu razgovarati na najvišem lokalnom nivou obje općine.