Grant aplikacija IPA CBC programa

U organizaciji CBIB (Izgradnja prekograničnih institucija) projekta i Direkcije za europske integracije (DEI) Bosne i Hercegovine za članove Zajedničkog nadzornog sekretarijata (JMS) bilateralnih prekograničnih programa iz IPA fonda (IPA CBC programi) i ocjenjivače projekata organizovana je trodnevna obuka u terminu 02-04.11.2011. godine u hotelu Hollywood, Sarajevo. Među odabranom broju učesnika se nalazi Doc.dr. Ismar Alagić, Savjetnik općinskog načelnika za pristup EU fondovima kao član nacionalnog operativnog organa za bilateralni prekogranični program Srbija-Bosna i Hercegovina (IPA CBC SRB-BiH). Učesnici obuke su prošli cjelokupni ciklus ocjene projekata prema zahtjevima i procedurima delegacije Europske Unije. Na kraju obuke uručeni su certifikati o uspješno završenoj obuci za evaluaciju grant aplikacija IPA CBC programa.