Omladinski parlament u Tešnju

U Općini Tešanj je održan sastanak na kome su učešće uzeli Doc.dr. Ismar Alagić, koordinator MDGF projekta, predstavnici Feed Fondacije iz Banja Luke gđa. Marković i gđa. Ćeran, kao i školski koordinatori projekta Dječiji/Omladinski parlament g.Karahmet i gđa. Karagić. Na sastanku je izvršen uvid u do sada poduzete aktivnosti i zakazan termin održavanja konstituirajuće sjednice Dječijeg/Omladinskog parlamenta u Tešnju za 30.11.2011. godine. Prije održavanja zvanične sjednice preostalo je još da se održe pripremni sastanci sa svim učesnicima procesa i izvrši generalna proba. Predstavnici Feed Fondacije koja koordinira aktivnosti na ovom projektu su odali priznanje naporima koje ulaže općina Tešanj i ostali učesnici na uključivanju mladih ljudi u procese strateških odlučivanja na nivou općine. Projekat se realizuje kroz podršku projekta “Unapređenje kulturnog razumijevanje MDGF” koji uz podršku Vlade Kraljevine Španije realizuju tri UN agencije u BiH: UNDP, UNESCO i UNICEF. Općina Tešanj je jedna od 10 najuspješnijih općina u BiH koja je odabrana za realizaciju navedenog projekta.