Razvoj poslovanja

Na četvrtoj međunarodnoj naučno-stručnoj konferenciji “Razvoj poslovanja 2011”, koju je organizovao Ekonomski fakultet, Univerziteta u Zenici, a koja je održana 12.11.2011. godine u Zenici, prezentovano je 43 naučno-stručna rada iz država regiona Zapadnog Balkana. Među prezentovanim radovima je bio i rad ” Modeli izvrsnosti u lokalnom ekonomskom razvoju općine Tešanj”, autora: Doc.dr.Ismar Alagić-a, Savjetnika općinskog načelnika za pristup EU-fondovima i Fuada Šišića, Općinskog načelnika. Iskustva općine Tešanj u razvijanju modela izvrsnosti u lokalnom ekonomskom razvoju je prezentovao Doc.dr.Ismar Alagić. Prezentovani rad je naišao na odličan prijem i od strane prisutnog auditorija odato je priznanje rezultatima koje je ostavarila općina Tešanj u prethodnom periodu u području stvaranja konkurentnog poslovnog okruženja za poslovne ljude i investitore. Ovim je istaknuto da je općina Tešanj primjer dobre prakse koju trebaju slijediti i drugi u našoj državi.