Rad Omladinskog parlamenta

Nakon održane konstiuirajuće sjednice, Dječiji/omladinski parlament općine Tešanj je nastavio sa radom. Pred svima nama se nalazi veliki posao u predstojećem periodu. U tom smislu održan je sastanak između Doc.dr. Ismar Alagić-a, Savjetnika općinskog načelnika za pristup EU-fondovima i MDGF općinskog koordinatora i Izudina Karahmeta, školskog koordinatora navedenog projekta. Usaglašeno je da se najkasnije do kraja januara 2012. godine pripremi Akcioni plan daljih aktivnosti i da se u prvoj polovini februara 2012. godine zakaže nova sjednica Dječijeg/omladinskog parlamenta općine Tešanj i pripreme radne grupe za edukaciju u području pripreme projektnih prijedloga.
Zajednički je konstatovano da postoji dobra saradnja i koordinacija na projektu između općine Tešanj i uključenih škola na terenu. Znanje i mlade generacije su strateški resursi općine Tešanj i upravo to je područje djelovanja kojem općina Tešanj pristupa odgovorno, profesionalno sa posebno naglašenim senzibilitetom do onih koji su budućnost naše lokalne zajednice.