Udruženje privrednika

Općinski načelnik sa saradnicima danas je primio delegaciju rukovodstva Udruženja privrednika BIZNIS-CENTAR Jelah-Tešanj na čelu sa predsjednikom Udruženja Muharemom Sejdićem.
Oovm prilikom je razgovarano o mogućnostima organizacije Tešanjskog sajma privred 2012 te Odluci o građevinskom zemljištu.
Usaglašen je stav oko ovogodišnje Odluke o građevinskom zemljištu koja će biti izmjenjena na posljednjoj sjednici Općinskog vijeća Tešanj zakazanoj za 28.12.2011. godine kao i nastavku razgovora za 2012. godinu.
U vezi Sajma tešanjske privrede je zaključeno da je dosadašnji način bio značajan teret za samo Udruženje, i da bez veće podrške šire zajednice, prije svega ZDK, u 2012. godini treba razmišljati i o drugim oblicima promocije lokalne privrede. U tom smislu je dogovoreno da se do 15. januara 2012. godine rrpedjeli konačna varijanta.