Zakon o dopunskim pravima branilaca

Skupština Zeničko-dobojskog kantona je prihvatila Nacrt Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o dopunskim pravima branilaca i članova njihovih porodica i uputila u javnu raspravu u općine ZDK. Javna rasprava u Općini Tešanj održat će se 17.01.2012. godine (utorak) sa početkom u 10,00 sati prostorijama Općine Tešanj – Sala Općinskog vijeća.

Javna rasprava ima za cilj da se široj javnosti učine dostupnim predviđene odredbe Nacrta Zakona, odnosno da u istoj uzmu učešća branilačka udruženja i svi zainteresovani subjekti.

Tekst Nacrta Zakona je putem Stručne službe Skupštine Kantona objavljen na web stranici Kantona.

Svi učesnici javne rasprave koji imaju prijedloge za poboljšanja odredbi istog, dužni su isto pismeno obrazložiti i dostaviti članovima radne grupe prije početka sastanka.

U cilju vođenja kvalitetne rasprave prijedlozi treba da sadrže jasne i precizne pokazatelje poboljšanja određenih članova Nacrta Zakona, vodeći računa o finansijskim pokazateljima koji zahtijevaju predložene izmjene uvažavajući ekonomsku situaciju u kojoj se nalazi ZDK.

V.D.POMOĆNIK OPĆINSKOG NAČELNIKA

Handžić Nerminka dipl.pravnik